Aktualności

Natalia Filończuk wśród Energetycznych

Do drużyny Energa AZS Koszalin, wraz z nowym sezonem sportowym PGNiG Superligi Kobiet, dołączy 18-lenia bramkarka Natalia Filończuk. W piłkę ręczną gra od 11 roku życia, jest wychowanką klubu KPR Jelenia Góra. 

Pierwszy występ w superlidze zaliczyła już w wieku 15 lat. Jej osiągnięcia to: brązowy medal Mistrzostw Polski juniorek, brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, powołania do seniorskiej reprezentacji w piłce ręcznej plażowej. 

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał zawodniczki kadry narodowej seniorek w plażowej piłce ręcznej na kolejną konsultację szkoleniową

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał zawodniczki kadry narodowej seniorek w plażowej piłce ręcznej na kolejną konsultację szkoleniową, która odbędzie się w dniach 27.06-1.07.2019 roku w Grudziądzu. Następnie kadrowiczki zagrają na Mistrzostwach Europy Kobiet w Piłce Ręcznej Plażowej w dniach 1-8.07.2019 roku w Starych Jabłonkach. Wśród zawodniczek są dwie szczypiornistki koszalińskiej Energi AZS Koszalin, bramkarka Izabela Prudzienica oraz rozgrywająca Paula Mazurek. 

Gabriela Haric wśród Energetycznych!

Wraz z sezonem sportowym 2019/2020 Superligi Piłki Ręcznej Kobiet, w zespole Energa AZS Koszalin będziemy mogli oglądać poczynania rozgrywającej Gabrieli Haric.

Swoją przygodę z piłką ręczną zawodniczka zaczęła w połowie 6. klasy szkoły podstawowej, następnie trafiła do gimnazjum o profilu tej właśnie dyscypliny sportowej, gdzie kontynuowała swoją pasję.

Po zakończeniu nauki w gimnazjum- w małej miejscowości Reszel, postanowiła dalej rozwijać swoje umiejętności w klubie Vistal Gdynia.  W październiku 2017 roku dostała swoją szansę w kadrze narodowej juniorek i od tego czasu jest regularnie powołana do kadry młodzieżowej.

W swoim  pierwszym roku w lidze, jako juniorka młodsza zajęła 2 miejsce w Polsce. Będąc w SPR Gdynia w 2018 roku, jako juniorka zdobyła brązowy medal. Miała również okazję zagrać na mistrzostwach Świata do lat 18 w Kielcach. W minionym sezonie sportowym 2018/2019 zagrała kilka spotkań w Arce Gdynia, a następnie występowała w UKS PCM Kościerzyna. 

- Jest to młoda, perspektywiczna zawodniczka, z dobrymi warunkami fizycznymi. Dała się zauważyć podczas naszych meczów z Kościerzyną, pokazała, że warto na nią postawić- powiedziała Anita Unijat, trener drużyny Energa AZS Koszalin.

Skład drużyny Energa AZS Koszalin

Klaruje się skład zespołu Energa AZS Koszalin na nadchodzący sezon sportowy PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet.

Ważne bądź przedłużone kontrakty mają:

bramkarki- Izabela Prudzienica, Aleksandra Sach;

zawodniczki rozgrywające- Adrianna Nowicka, Paula Mazurek, Martyna Borysławska, Marta Tomczyk, Romana Roszak, Marcelina Budnicka, Anna Mączka, Gabriela Haric, Natalia Striukowa;

skrzydłowe- Paulina Tracz, Gabriela Urbaniak, Natalia Volovnyk, Dominika Han;

obrotowe- Hanna Rycharska, Kamila Kaczanowska, Marta Tomczyk.

 

Z zespołem rozstały się Klaudia Domaros oraz Tamara Smbatian. Swoją sportową karierę postanowiła zakończyć jednak Monika Michałów. Zawodniczka ma na swoim koncie dwa brązowe medale Mistrzostw Polski w sezonie 2017/2018 i 2018/2019 zdobyte z drużyną Energa AZS Koszalin oraz liczne występy w reprezentacji Polski.

Bez zmian pozostaje sztab szkoleniowy Energetycznych: Anita Unijat- pierwszy trener, Waldemar Szafulski- drugi trener oraz Kamil Duda- fizjoterapeuta drużyny.

Nie jest to ostateczny skład drużyny Energa AZS Koszalin. W niedługim czasie Zarząd klubu poinformuje o ostatecznym wyglądzie zespołu na sezon 2019/2020 PGNiG Superligi Kobiet.

 

Energetyczna Anna Mączka

Do zespołu Energa AZS Koszalin od nowego sezonu sportowego PGNiG Superligi Kobiet 2019/2020 dołączy Anna Mączka, grająca na pozycji rozgrywającej.

Energetyczne w kadrze piłki ręcznej plażowej!

Dwie zawodniczki Energi AZS Koszalin zostały powołane przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce na konsultację szkoleniową plażowej piłki ręcznej kobiet, która odbędzie się w dniach 14-16.06.2019 roku w Płocku. Mowa o bramkarce Izabeli Prudzienicy i rozgrywającej Pauli Mazurek. Dodatkowo Izabela Prudzienica weźmie udział w zgrupowaniu kadry piłki ręcznej plażowej- tym razem w Wągrowcu, w dniach 21-23.06.2019 roku.

Powołanie na konsultację szkoleniową kadry wojewódzkiej młodziczek w piłce ręcznej

Pięć zawodniczek z zespołów młodzieżowych Energa Politechnika Koszalin zostało powołanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Ręcznej na konsultację szkoleniową kadry wojewódzkiej młodziczek w piłce ręcznej, która odbędzie się w dniach 14-16.06.2019 roku w Resku. Powołanie dotyczy Aleksandry Mruczek, Mariki Kijko, Marty Telegi oraz Mai Neuder. Natalia Matuszczyk pozostanie w rezerwie.

Szkoleniowcy brązowych medalistek- Energa AZS Koszalin

Zarząd Piłka Ręczna Koszalin SA, prowadzący drużynę Energa AZS Koszalin w rozgrywkach PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet,  przedłużył kontrakty na kolejne dwa sezony sportowe z Anitą Unijat- pierwszym trenerem oraz Waldemarem Szafulskim- drugim trenerem Energetycznych.

Dekoracja Brązowy Medal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Biało-zielone już 12 maja zwycięstwem nad Elblągiem zagwarantowały sobie III miejsce Mistrzostw Polski PGNiG Superligi Kobiet 2018/2019. Zatem niezależnie od wyników dwóch ostatnich spotkań - tj. ze Szczecinem i Kobierzycami, po ostatnim meczu byliśmy świadkami dekoracji medalowej koszalinianek!

Subskrybuj to źródło RSS

Szybki kontakt

Piłka Ręczna Koszalin SA
ul. Śniadeckich 4 , II piętro p. 212-1
75 - 453 Koszalin
www: energa-azs-koszalin.pl
e-mail: energaazs@gmail.com
tel. 609 201 288