Aktualności

Gabriela Haric wśród Energetycznych!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wraz z sezonem sportowym 2019/2020 Superligi Piłki Ręcznej Kobiet, w zespole Energa AZS Koszalin będziemy mogli oglądać poczynania rozgrywającej Gabrieli Haric.

Swoją przygodę z piłką ręczną zawodniczka zaczęła w połowie 6. klasy szkoły podstawowej, następnie trafiła do gimnazjum o profilu tej właśnie dyscypliny sportowej, gdzie kontynuowała swoją pasję.

Po zakończeniu nauki w gimnazjum- w małej miejscowości Reszel, postanowiła dalej rozwijać swoje umiejętności w klubie Vistal Gdynia.  W październiku 2017 roku dostała swoją szansę w kadrze narodowej juniorek i od tego czasu jest regularnie powołana do kadry młodzieżowej.

W swoim  pierwszym roku w lidze, jako juniorka młodsza zajęła 2 miejsce w Polsce. Będąc w SPR Gdynia w 2018 roku, jako juniorka zdobyła brązowy medal. Miała również okazję zagrać na mistrzostwach Świata do lat 18 w Kielcach. W minionym sezonie sportowym 2018/2019 zagrała kilka spotkań w Arce Gdynia, a następnie występowała w UKS PCM Kościerzyna. 

- Jest to młoda, perspektywiczna zawodniczka, z dobrymi warunkami fizycznymi. Dała się zauważyć podczas naszych meczów z Kościerzyną, pokazała, że warto na nią postawić- powiedziała Anita Unijat, trener drużyny Energa AZS Koszalin.

Szybki kontakt

Piłka Ręczna Koszalin SA
ul. Śniadeckich 4 , II piętro p. 212-1
75 - 453 Koszalin
www: energa-azs-koszalin.pl
e-mail: energaazs@gmail.com
tel. 609 201 288