Aktualności

Energetyczna Anna Mączka

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Do zespołu Energa AZS Koszalin od nowego sezonu sportowego PGNiG Superligi Kobiet 2019/2020 dołączy Anna Mączka, grająca na pozycji rozgrywającej.

 

Jej sportowa przygoda zaczęła się w szkole podstawowej, kiedy to pierwszy raz poszła na zajęcia „SKS” z piłki ręcznej. Ta dyscyplina spodobała się jej na tyle, że w gimnazjum zapisała się do klubu MKS Piast Głogów. Później dostała propozycję uczenia się i grania w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach. Po zakończeniu nauki w szkole średniej otrzymała propozycję z ekstraklasowego wówczas klubu KPR Jelenia Góra, gdzie spędziła 4 lata. Następnym przystankiem na jej drodze był beniaminek z Kobierzyc.

Jej największym sukcesem było zdobycie IV miejsca na otwartych mistrzostwach Europy z kadrą  młodzieżową kobiet. W sezonach 2015/2016, 2016/2017,2017/2018 zajmowałam czołowe lokaty w klasyfikacji strzelczyń. Jej sportowe sukcesy zostały docenione przez trenerkę kadry B, na którą otrzymuje powołania. 

 

- Jest to zawodniczka, która posiada umiejętność oceny sytuacji na boisku, dysponuje dobrym rzutem z drugiej linii. Będzie z pewnością wsparciem dla naszej drużyny- powiedziała Anita Unijat, trener Energa AZS Koszalin.

Szybki kontakt

Piłka Ręczna Koszalin SA
ul. Śniadeckich 4 , II piętro p. 212-1
75 - 453 Koszalin
www: energa-azs-koszalin.pl
e-mail: energaazs@gmail.com
tel. 609 201 288